wtorek, 31 stycznia 2017

Fantasmagoria-Program

Witajcie!

Jak przed każdym konwentem w ramach przygotowań do niego przyglądam się oferowanemu programowi. W tym przypadku zapraszam do pełnej wersji programu ponieważ ja skupię się jedynie na najciekawszych moim zdaniem fragmentach.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników następujące sale:

  • Prelekcyjną
  • Warsztatową
  • LARP
  • mangi i anime
  • RPG
  • Games room
  • Czytelnię komiksów
  • Wystawę Star Wars oraz
  • Panel dla dzieci

Nie zabraknie też konkursu cosplay.

Z racji braku lepszego pomysłu dzisiaj wybiorę najciekawsze atrakcje z każdej sali :)
Oczywiście wybór ten jest czysto subiektywny więc zalecam też przeczytanie całego programu(zwłaszcza jeśli jesteście fanami czegoś czego nie lubię)


Prelekcyjna

Piątek 

17.00 Serialowy Konkurs Muzyczny
Czas sprawdzić czy pamiętam jeszcze te utwory,a może mają coś czego u mnie na liście nie ma?


19.00 Głębia - wszechświat Wypalonej Galaktyki
Charakterystyka (wszech)świata brzmi bardzo dobrze. Warto zaznajomić się z nowym tytułem Sci-Fi.


21.00 Dea bajki plecie
Uwielbiam baśnie braci Grimm i uważam,że pomysł bardzo fajny na panel.

Sobota


10.00 Filtry rzeczywistości – czyli SI, symulacje, kwantyzacja i aparat poznawczy na przykładzie Stripsów
Jako,że SI,cyborgizacja i androidyzacja społeczeństwa to moim zdaniem przyszłość dla tego fragmentu galaktyki to temat mnie ciekawi. A w końcu czy My odbieramy rzeczywistość taką jaką jest naprawdę?

14.00 Research w Praktyce
Pisarze opowiadający o swoim doświadczeniu.

19.00 Erotyka w fantastyce
Nie jednym tylko gatunkiem książek człowiek żyje!

Warsztatowa


Piątek


18.00 Warsztaty aktorsko-larpowe
Nigdy za mało prób samodoskonalenia się!

Sobota

19.00 LARP "Speed Dating"
Ciekawa mieszanka.

Niedziela

10.00 Eletronika Cosplayowa
Majsterkowicze pamiętajcie o bhp...i nie spalcie sobie strojów.


LARP


Opisy wszelkich larpów polecam sprawdzić na stronie programu. Szczególnie trójczęściowego larpu w konwencji Doktora.

Manga i anime


A oto sala która jak podejrzewacie najbardziej mnie interesuje.

Piątek

22.00 Najlepsze openingi ostatnich lat
Bo lubię dobrą muzyką...o ile będzie jakaś dobra.

23.00 Best Friends Forever
Bo może jednak jest jakiś tytuł który wie o czym mówi? W Japonii? Ciekawe.

Sobota

8.00 Rozrywk aw 5 minut
AKA nabijanie MALa tanim kosztem.


9.00 Bambus, sól i okno na wschód, czyli dziwne przesądy w Japonii
Zawsze się ciekawie słucha o przesądach w innych krajach. Chociaż i nasze nie są "normalne".


12.00 Mamo! Tato! Nie takie anime straszne.
Pisałem kiedyś post na podobny temat -zagubił się w odmętach czasu i starych dysków. Czas zobaczyć jakieś nowsze podejście do tego jak przekonywać innych do anime.


16.00 Elementy mitologii Japońskiej
Podstawy zawsze warto znać...przynajmniej w większości tematów. Tylko ciekawe ile legend da się opowiedzieć w godzinkę.


18.00 Rozpoznaj anime po pairingu
O ile nie będzie trzeba rozpoznawać ze słuchu po imionach i nazwiskach postaci to chyba dam radę. Jednakże wam polecam tę atrakcję tylko i wyłącznie abyście poznali może lepsze związki w seriach anime.

Niedziela

8.00 Tam,gdzie żyją smoki

Smoki? Smoki! Smoki!! No to trzeba iść.


RPG

18.00 Warsztaty RPG
Dla laików chcących rozpocząć przygodę i tych którzy chcą wiedzieć co robili źle.

Po za tym do wyboru:
Warhammer/Fallout/Neuroshima/Zapomniany Dwór. Co kto woli bardziej.


Games room

Uwaga! Games room czynny od 17.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Przerwy nocne od 4.00-7.00.
Warhammer/Flux/Munchkin i co tylko sobie zamarzycie- games roomów zazwyczaj nie trzeba opisywać bo to sale uniwersalne dla każdego kto chce pograć.

poniższe opisy kolejnych sal są oficjalnymi opisami ze strony Programu



KONKURS COSPLAY



II Konwentowy Konkurs Cosplay odbędzie się w sobotę, 18 lutego 2017 roku, o 19.00 w auli dawnego Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie.

Oto jury konkursu:

Jednym z oficjalnych gości konwentu, a zarazem jurorem konkursu będzie Anna "Arshania" Klemenska. Jej przygoda z cosplay'em zaczęła się na targach gier komputerowych Poznań Game Arena 2014, gdzie zadebiutowała na scenie jako Shepard z serii „Mass Effect”. Od tego czasu wykonała wiele pełnych strojów oraz stylizacji cosplay'owych, między innymi Czarodziejki z „Diablo III” czy Archanioła z "Heroes of Might and Magic V". Pracuje głównie z materiałami termoplastycznymi i w tej dziedzinie się specjalizuje, ale w swoich pracach lubi łączyć wiele technik. Zdobywczyni kilku nagród w konkursach cosplay'owych, członkini jury na konwentach takich jak Opolcon czy Kokon.

Sandra „Denpun” Krochmalska jest założycielką jednej z największych grup na portalu Facebook, zrzeszających cospleyerów i fanów - Cosplay Polska. Od kilku lat interesuje się cosplayem, czynnie zaczęła działać w tej branży półtorej roku temu. Obecnie próbuje swoich sił zza obiektywu aparatu fotograficznego.

Adam „Ragnar” Komosa to cosplayer, RPGowiec oraz wielki fan Warhammera, który swoją twórczość obraca wokół owego uniwersum. Aktywny działacz Klubu Fantastyki Fantasmagoria oraz członek Stowarzyszenia Fantasmagoria.

Paulina Lewandowska to instruktor i choreograf grup tanecznych „No name” i „Arabeska” i jedna z tancerek grupy salsowej „Los Locos”. Z Miejskim Ośrodkiem Kultury związana od 2000 roku. W 2006 roku ukończyła pierwszy w historii Polski kwalifikacyjny kurs dla instruktorów tańca jazzowego w Warszawie, pod kierunkiem Piotra Galińskiego i Iwony Pavlović.

Do 3 lutego czekamy na zgłoszenia uczestników tutaj!

Obwoźna czytelnia komiksów



Uwaga! Czytelnia czynna od 17.00 w piątek do 14.00 w niedzielę, z przerwami nocnymi od 22.00-10.00.



Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu zorganizuje podczas gnieźnieńskiego konwentu czytelnię, gdzie w komfortowych warunkach przeczytacie ulubiony komiks. Czytelnia mieścić się będzie w jednej z sal Dużej Galerii MOK.

Pracownicy i wolontariusze z biblioteki przywiozą ze sobą najciekawsze egzemplarze ze swojej kolekcji. Cały zbiór, który na co dzień udostępniany jest w Czytelni Nova, liczy ponad 10 tysięcy woluminów i dlatego oczywiście nie będzie można przywieźć go w całości. Na pewno jednak będzie z czego wybierać. Nie zabraknie mangi, klasyki oraz komiksów akcji. A jeżeli liczycie na konkretne tytuły, to też jest na to sposób!

Wybierzcie z katalogu te pozycje, które chcielibyście przeczytać, a bibliotekarze postarają się je przywieźć. Swoje życzenia można też wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamuj%C4%85cymi. W przegl%C4%85darce musi by%C4%87 w%C5%82%C4%85czona obs%C5%82uga JavaScript, %C5%BCeby go zobaczy%C4%87. '>komiksywbibliotece@gmail.com

Link do katalogu: http://uam-hip.pfsl.poznan.pl/ipac20/ipac.jsp?profile=


Wystawa Star Wars



Goście, cosplay, prelekcje i konkursy to nie wszystko. Tradycją naszych konwentów są również towarzyszące im wystawy. I tak podczas VIII Fantasmagorii będziecie mogli po raz kolejny zobaczyć makiety scen i modele pojazdów oraz statków ze „Star Wars” autorstwa Krzysztofa Wilczyńskiego. Nie zabraknie nowych eksponatów.

Jak mówi twórca makiet, po raz pierwszy zobaczyć je było można w 2005 roku podczas premiery „Zemsty Sithów” w bydgoskim Multikinie. Od tego czasu ekspozycja znacznie się rozrosła. Krzysztof Wilczyński regularnie bywa ze stworzonymi przez siebie statkami i pojazdami na zlotach StarForce, jak i na innych konwentach. W zeszłym roku odwiedził także Fantasmagorię.

Na tegorocznej edycji pojawią się nowe modele, jak i część z tych, które już u nas gościły. Jak powstają, dlaczego akurat te konkretne pojazdy i sceny oraz jaki kawałek fantastycznego świata zdążyły już zwiedzić – o to będziecie mieli okazję zapytać na żywo. Wystawa przypadnie z pewnością do gustu wszystkich fanów silnego Mocą uniwersum, jak i najmłodszym uczestnikom naszego konwentu.

Panel dla Dzieci



Podczas Fantasmagorii nie zapominamy oczywiście o najmłodszych miłośnikach fantastyki. Od wielu lat współpracuje z nami w tym temacie Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, która także w tym roku przygotowała w formie wydarzenia przedkonwentowego coś ciekawego dla naszych młodszych kolegów i koleżanek.

Literatura fantastyczna to dziś najczęściej odwiedzany przez dzieci i młodzież dział w bibliotekach. Dlaczego? Bo fantastyka to urok opowieści i przygód wykraczających poza wyobraźnię czytelnika. Czy można połączyć ją z miłością? Tak, bo któż z nas w dzieciństwie nie słyszał bajki o pięknej dziewczynie i zakochanej w niej bestii? Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku Bestii – Pani Czajnik, Pani Szafy, Miotełki, Świecznika i Zegara, można się przekonać , że pod przerażającym obliczem Bestii kryje się wrażliwe, ludzkie serce…

Aby odpowiedzieć na pytanie z baśni „co zmienia człowieka w potwora: mroczny wygląd czy mroczna dusza?”, wystarczy przyjąć zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna na imprezę czytelniczą dla dzieci: „Piękna i Bestia, czyli o miłości fantastycznej”, która odbędzie się 17 lutego (piątek) o 10.00 w Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a.

Pamiętaj: „ Nie wierz we wszystko, co powiedziane, zaufaj swojemu sercu".





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.