poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Turnieje Pokemon na konwencie B6

Witajcie!
Dzisiaj napiszę kilka(dziesiąt) słów na temat turniejów Pokemon które miałem przyjemność organizować.
Turnieje odbyły się podczas konwentu B6:the Game (Przegrałem) w dniu 16 sierpnia 2014 roku.

Turniej SINGLE

Pierwszy turniej odbywał się w formacie single w którym ograniczyliśmy się do wbudowanych zasad FLAT RULES.
W turnieju który miał się rozpocząć o 11:00 wzięło udział 11 graczy. Co ciekawe jeszcze na 10 minut przed turniejem zapisanych graczy było mniej ale niektórzy przybyli w  ostatniej chwili.

Z racji,że początkowo system pucharowy którym mieliśmy graliśmy był ustawiony na 8 osób to tylko w dwóch miejscach dodałem "schodki" a więc w dwóch przypadkach odbyły się rundy pierwsza oraz ruda jeden i pół.
Po tych rundach pozostało czworo zawodników którzy już zagrali systemem każdy z każdym po uprzedniej zgodzie zawodników.
Oczywiście w każdym meczu graliśmy według zasady "best-2-of-3" czyli do dwóch wygranych bądź wygranej i remisu.
W ten sposób na potrzeby turnieju powstał system mieszany.

• Gorzki
Po kilku rundach finałowych Została wyłoniona trójka najlepszych zawodników tego turnieju:
Top 3 turnieju SINGLE

Nagrody na turnieje Pokemon zostały ufundowane przez Maginarium.pl, Magma Shop oraz Brona Cultura.

Turniej DOUBLE

Na godzinę 18 natomiast zaplanowany został turniej w formacie double. Zaczęliśmy go jednak od pytania do uczestników. Mianowicie z powodu iż turniej nie był sankcjonowany a graczy było zaledwie sześcioro pojawiła się propozycja aby zrezygnować z jednego z punktów regulaminu. Dokładniej z ograniczenia tylko do pokemonów znajdujących się w Pokedexach z Kalos. Po przegłosowaniu takiego pomysłu jednogłośnie zawodnicy zdecydowali aby ten punkt uchylić więc zostawiłem im 10 minut przerwy technicznej aby mogli zmienić swoje składy jeśli uznali że takiej zmiany potrzebują.  Po 10 minutach wszyscy zawodnicy byli gotowi i rozpoczęliśmy turniej.
 Tym razem graliśmy pełne 5 rund meczy do dwóch wygranych systemem każdy z każdym. Dla pewności wyniku dwie najlepsze osoby zagrały tez walkę finałową ponieważ różnica w ich wyniku była prawie nieistniejąca.

Podsumowanie

Turnieje były mało udane,przybyło zdecydowanie mniej osób niż się spodziewałem zwłaszcza porównując do turnieju na Niuconie tydzień wcześniej.
Chociaż z drugiej strony wystarczała nam sala którą otrzymaliśmy i nie trzeba było korzystać z awaryjnego wyjścia jakim byłaby gra na dużym korytarzu :)
Dodatkową atrakcją podczas drugiego turnieju była transmisja mistrzostw świata w gry Pokemon.
Jako organizator chrzest bojowy wyszedł mi łagodny i zawodnicy nie mieli zastrzeżeń jak do tej pory.
Przy następnej organizacji sali pokemon także będą się odbywały turnieje :)